KONST / Litografier / Färglitografi 12191351
nr 1219 1351
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stockholmsutsikt. Signerad, numrerad 134/360. Motivet: 45x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 26 november 2018
kl 19:12:11
1.000 kr
2.000 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
2.400 kr